Starptautiskās ģimenes dienas ugunskuri un apsveikumi Latvijā un Eiropā pirmo reizi tiešsaistē

Saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību pasaulē un arī Latvijā, Starptautiskās ģimenes dienas atzīmēšanu šogad 15.maijā Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību Apvienībai pirmo reizi nācās organizēt Zoom tiešsaistē. Tajā piedalījās visas Apvienības biedrības, sveicot ar apsveikumiem, priekšnesumiem un saviem ugunskuriem. Ar šo pirmo tiešsaistes izmēģinājumu Apvienība aizsāk Sabiedrības integrācijas fonda atbalstītu projektu, kurš dos iespēju ģimenēm šogad satikties tiešsaistē, kad klātienē tikšanās ir ierobežotas.

Starptautiskajai ģimenes dienai veltīts bija izsludināts konkurss, kurā ģimenes varēja piedalīties ar saviem foto un video sveicieniem pie īsta vai simboliska ugunskura. Par absolūtu žūrijas favorītu kļuva Liepājas „Dēklas” Jostmaņu ģimenes foto jūras krastā. Veicināšanas balva tika Pļaviņu ģimenei no Stopiņu „Māras”, kaut apbalvot gribētos visus konkursa dalībniekus. Konkursa iesūtītās bildes iespējams apskatīties šeit.

Iepriekšējo gadu Ģimenes dienas ugunskurus var apskatīt šeit.

Šajā dienā tiešsaistē apmainījās ar apsveikumiem arī Eiropas daudzbērnu ģimeņu konfederācijas ELFAC nacionālo daudzbērnu ģimeņu biedrību vadītāji un viņiem arī bija iespēja pirmo reizi tiešsaistē redzēt Ģimenes dienas ugunskuru no Latvijas. Vairāk informācijas par to ELFAC mājaslapā.