Diskusija "Darba un ģimenes dzīves sabalansēšanas iespējas veselības aprūpē strādājošiem vecākiem"

Latvijas Daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienība aicina piedalīties š.g. 29.oktobrī plkst.14:00 diskusijā "Darba un ģimenes dzīves sabalansēšanas iespējas veselības aprūpes nozarē strādājošiem vecākiem". Diskusija tiek organizēta Sabiedrības integrācijas fonda līdzfinansētā projekta “Laiks bērniem! Laiks darbam! Laiks sev!” ietvaros. #NVO_fonds 

Apvienība kā nevalstiska organizācija aizstāv daudzbērnu ģimeņu vecāku intereses, bet, apzinoties Latvijas demogrāfijas situācijas sarežģītību, kā arī Covid-19 pandēmijas ietekmi uz atsevišķās nozarēs strādājošiem, ir norūpējusies par jebkura pilsoņa iespējām pilnvērtīgi apvienot darbu un ģimenes dzīvi, veidot jaunas ģimenes, kā arī laist pasaulē bērnus. Diskusijas mērķis ir apzināt šķēršļus sabalansētai darba un ģimenes dzīvei, kurus jau šobrīd var novērst darba devējs, kā arī tos, kuru novēršanai nepieciešamas normatīvā regulējuma izmaiņas.

Diskusijā dalību apstiprinājuši Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule, Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Renārs Putniņš, P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas sertificēta vecmāte Linda Mātere, "Klīnika EGV" ginekoloģe Gunta Grīnberga. Tāpat esam aicinājuši Latvijas Ārstu biedrību un Latvijas Māsu asociāciju.

Jautājumi, par kuriem diskusijā vēlamies dzirdēt viedokļus: statistika par veselības aprūpes (VA) nozarē strādājošām ārstniecības personām ar vidējo un augstāko medicīnisko izglītību; vai VA nozares darba devējs "pazīst" savus darbiniekus ne tikai profesionāli (iepazīsimies ar kādas lielākas veselības aprūpes iestādes personāla statistiku); vai tiek apzinātas darbinieku vajadzības un iespējas, sabalansēt darbu ar privāto dzīvi; vai VA nozare maz ir domāta cilvēkam, kas grib lielu ģimeni; kādi būtu mikro (uzņēmumos) un makro instrumenti (VA sistēmā, regulējumā), kas palīdzētu darbiniekiem noturēt balansu starp karjeru profesijā un veiksmīgu ģimenes dzīvi.

Diskusijai aicinām skatīties Facebook:

https://t.co/MwCNCOc0P7?amp=1

vai pievienoties Zoom tīklā caur saiti:

https://us02web.zoom.us/j/82057857919?pwd=SXlKSUFmcCsyOWZ3YTV1M0V3dEhjQT09  

Meeting ID: 820 5785 7919  Passcode: veseliba