Starptautiskās ģimenes dienas ugunskuri un apsveikumi Latvijā un Eiropā pirmo reizi tiešsaistē

Saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību pasaulē un arī Latvijā, Starptautiskās ģimenes dienas atzīmēšanu šogad 15.maijā Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību Apvienībai pirmo reizi nācās organizēt Zoom tiešsaistē. Tajā piedalījās visas Apvienības biedrības, sveicot ar apsveikumiem, priekšnesumiem un saviem ugunskuriem. Ar šo pirmo tiešsaistes izmēģinājumu Apvienība aizsāk Sabiedrības integrācijas fonda atbalstītu projektu, kurš dos iespēju ģimenēm šogad satikties tiešsaistē, kad klātienē tikšanās ir ierobežotas.

Starptautiskajai ģimenes dienai veltīts bija izsludināts konkurss, kurā ģimenes varēja piedalīties ar saviem foto un video sveicieniem pie īsta vai simboliska ugunskura. Par absolūtu žūrijas favorītu kļuva Liepājas „Dēklas” Jostmaņu ģimenes foto jūras krastā. Veicināšanas balva tika Pļaviņu ģimenei no Stopiņu „Māras”, kaut apbalvot gribētos visus konkursa dalībniekus. Konkursa iesūtītās bildes iespējams apskatīties šeit.

Iepriekšējo gadu Ģimenes dienas ugunskurus var apskatīt šeit.

Šajā dienā tiešsaistē apmainījās ar apsveikumiem arī Eiropas daudzbērnu ģimeņu konfederācijas ELFAC nacionālo daudzbērnu ģimeņu biedrību vadītāji un viņiem arī bija iespēja pirmo reizi tiešsaistē redzēt Ģimenes dienas ugunskuru no Latvijas. Vairāk informācijas par to ELFAC mājaslapā. 

Piedalies konkursā Starptautiskās ģimenes dienas ietvaros!

KONKURSS!
Iesūti savu sveicienu Latvijas ģimenēm Starptautiskās ģimenes dienas svētkos un piedalies balvas izlozē!

Balvā dāvanu kartes 20€ un 10€ vērtībā no BrainGames ģimenes galda spēles iegādei!

Nosacījumi:

- Foto vai video, kurā jābūt īstam vai simboliskam ugunskuram, tavai ģimene un sveicienam;

- Foto vai video jāiesūta līdz svētdienai, 17.maijam, plkst.14:00 uz laiks.gimenei@gmail.com vai kā ziņojumu Facebook Messenger Latvijas Daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienībai;

- Līdz ar foto vai video atsūtīšanu piekrītat tā publicēšanai Latvijas Daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienības mājaslapā vai Facebook kontā;

- Balvu ieguvēji tiks paziņoti pirmdien, 18.maijā.

Pievienojies virtuālajam Starptautiskās ģimenes dienas ugunskuram 15.maijā

Šogad pievienojies virtuālajam Starptautiskās ģimenes dienas ugunskuram 15.maijā 20:00 - 21:00 Zoom vai FB live! Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienība jau 25.gadu iedegs simbolisku ģimenes pavarda uguni!  
Lai pievienotos, spied uz šīs saites attiecīgajā laikā: 

https://us02web.zoom.us/j/86343997567?pwd=VUdiaFp2N1V3bnNIZVFJc01BZncvZz09

2020. gada Starptautiskā ģimenes diena pasaules valstīs šogad tiks atzīmēta jau 27. reizi. Šo svētku dienu ANO Ģenerālā asambleja pasludināja 1993. gadā. Starptautiskā diena sniedz iespēju veicināt izpratni par jautājumiem, kas saistīti ar ģimenēm, kā arī vairot zināšanas par sociālajiem, ekonomiskajiem un demogrāfiskajiem procesiem, kas ietekmē mūsu ģimenes.

Skolēni no Samsung saņēmuši planšetdatorus COVID-19 vīrusa pandēmijas sakarā

Samsung Electronics Baltics 2020.gada martā sniedzis palīdzību Apvienības  ģimenēm, kurās attālinātais mācību process jānodrošina vairākiem bērniem vienlaicīgi, aicinot arī citus uzņēmumus palīdzēt tiem, kuri COVID-19 vīrusa pandēmijas dēļ nonākuši grūtībās.

Samsung sadarbībā ar Latvijas Daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienību piešķīris 78 planšetdatorus daudzbērnu ģimenēm Rīgā, Liepājā, Ozolniekos, Stopiņu, Vecumnieku un Kuldīgas novados. Palīdzības īstenota ar mērķi nodrošināt mājsaimniecības ar pietiekamu viedierīču daudzumu, lai visi ģimenes skolēni mācību priekšmetus attālināti varētu apgūt vienlaicīgi.

Vairāk informācijas lasīt šeit un vairāk foto šeit.

2019. - Starptautiskā Ģimenes gada 25-gades noslēguma pasākums

2019. gads Pasaules valstīs tika atzīmēts kā ANO Starptautiskā ģimenes gada 25-gade, kad pasaules valstīs tiek izvērtēts padarītais ģimeņu labklājības labā, tiek organizēti dažādi pasākumi un tiek spriests par turpmākajām aktivitātēm. Mūsu pasākums bija iecerēts, lai parādītu Starptautiskā ģimenes gada turpināšanas nozīmīgumu un tā 25-gades noslēgumā analizētu kas bija noticis, padarīts un kā tas ietekmējis daudzbērnu ģimenes - ar diskusijām un tām sekojošajām sportiskām, veselību uzlabojošām un relaksējošām aktivitātēm.

LDĢB Apvienības vadītājs Leonīds Mucenieks pastāstīja kā šī aktivitāte radās un kāds bijis tās turpinājums, kurās ar dažādām aktivitātēm iesaistījās arī mūsu Apvienības biedrības un sadarbības partneri. Ģimeņu pārstāvji pārrunāja mūsu daudzbērnu ģimeņu biedrību  paveikto, iesaistīšanos starptautiskajās aktivitātēs un nepieciešamību šādi turpināt darboties, gatavojoties atzīmēt šī gada 30-gadi, kas notiks 2024. gadā. Pēc diskusijas tās dalībnieki pievienojās savām ģimenēm Līvu Akvaparka ūdeņos, lai kopā atpūstos un relaksētos.

Pasākums saveda kopā gandrīz 100 dalībniekus, kuri pārstāvēja 15 daudzbērnu ģimenes un 5 daudzbērnu ģimeņu NVO, bija organizēts pateicoties Rīgas domes Labklājības departamenta finansiālajam atbalstam un ir izrādījies vienīgais pasākums Latvijā 2019. gadā, kas bija veltīts Starptautiskā Ģimenes gada 25-gadei.

Liepājas daudzbērnu ģimeņu biedrības „Dēkla” salidojums „Nāc un tusē, Liepājas pusē!”

2019. gada 24. un 25. augustā Jūrmalciemā norisinājās Liepājas daudzbērnu ģimeņu biedrības „Dēkla” salidojums „Nāc un tusē, Liepājas pusē!”, kas bija veltīts "Dēklas” 30 gadu darbības jubilejai.

Atskats uz pasākumu un fotogrāfijas pieejamas šeit.

2018. gada Ziemassvētkos - Goda ģimenes gada noslēgums

Pasākums bija iecerēts saistībā ar to, ka 2018. gadu Latvijas valdība pasludināja par Goda ģimenes gadu un tādā veidā pirmo reizi Latvijas 100-gades vēsturē nolēma cildināt Latvijas daudzbērnu ģimenes (vairāk lasīt šeit). Līdz ar to, pasākumā tika atzīmēts šī Gada noslēgums, tika iepazīstināts ar to, kas bija noticis, padarīts un analizēts kā tas ietekmējis daudzbērnu ģimenes - ar prezentāciju, diskusijām un sportiskām, veselību uzlabojošām un relaksējošām aktivitātēm.

Prezentāciju sniedza Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas projektu koordinatore Elīna Treija, kas valdībā bija atbildīga par Latvijas Goda ģimenes gada pasākumu norisi. Viņa iepazīstināja ar padarīto (https://www.youtube.com/watch?v=riDY-lrX4yo) un ar kādiem izaicinājumiem šādu darbu turpināt sakarā ar neskaidrībām par jaunās valdības sastāvu un turpmākajām valdības prioritātēm. Tika pārrunāts mūsu organizācijas daudzbērnu ģimeņu paveiktais un iesaistīšanās valdības organizētajās aktivitātēs.

Sportiskās, veselību uzlabojošās un relaksējošās aktivitātes Līvu Akvaparkā sniedza iespēju ģimenēm nejusties atstumtām no pārējās sabiedrības daļas tikai tāpēc, ka viņu materiālais stāvoklis vēl nedod iespēju līdzīgi regulāri satikties, atpūsties un relaksēties.

Organizācijas biedri pasākumā analizēja valdības organizētos pasākumus un valdības atbalstu, kas bija jauns tieši šajā Gadā. Tika izteikti viedokļi par to vai šogad izdarītais palīdzēja ģimenēm un varētu turpmāk palīdzēt uzlabot demogrāfisko situāciju valstī, kas ir pozitīvs un kas vēl pietrūkst. Pasākumā piedalījās 8 Latvijas daudzbērnu ģimeņu NVO ģimenes un tas nodemonstrēja daudzbērnu ģimeņu vecāku aktivitātes, domājot par līdzdarbošanos ģimenes politikas veidošanai. Izrādījies, ka, pateicoties Rīgas domes Labklājības departamenta finansiālajam atbalstam, šis pasākums veltīts Goda ģimenes gada noslēgumam ir bijis vienīgais Latvijā, kuru rīkoja NVO.

Iegūtā diskusijās informācija un jaunās idejas biedrību biedri izmantos turpmākajā darbībā un sadarbībā ar valsts un pašvaldību institūcijām, jaunu sadarbības partneru meklēšanā un tādu turpmāko aktivitāšu veidošanā, kas vērstas uz uzmanības un atbalsta palielināšanu ģimenēm, kuras audzina bērnus, un turpinās atgādināt jaunajai valdībai par pašreizējās valdības apņemšanos - atbalstīt ģimeni, it īpaši daudzbērnu ģimeni, un sniegt tai palīdzību (Bērnu tiesību aizsardzības likuma 26.pants), par valdības solījumu Ģimenes valsts politikas pamatnostādnēs 2011.–2017.gadam "veicināt ģimeņu stiprināšanu, stabilitāti, labklājību un sekmēt dzimstību", kā arī par valdības deklarācijā ierakstīto Būtiski paplašināsim valsts atbalstu daudzbērnu ģimenēm (medicīnas pakalpojumus, ģimenes valsts pabalstus, atlaides u.c.), ieviešot īpašu "trešā bērna" politiku”.

 

Pasākums stiprināja atziņu, ka daudz ko izdarīt, mainīt un sasniegt ir iespējams ar pašu spēkiem, un jācenšas būt sabiedriski aktīvākiem. Šis pasākums veicinās ģimeņu izpratni par ģimenes politikas risināšanu valstī, daudzbērnu ģimeņu NVO un pašu ģimeņu lomu, vairāk iesaistīs tās, uzlabos sadarbību starp ģimenēm, ar Rīgas domi un ar citām organizācijām jaunu ierosinājumu un projektu veidošanā, lai arī Rīgas dome izrādītu interesi cīnīties par titulu Ģimenēm draudzīgākā pašvaldība, par kuru tā nav centusies cīnīties 2018. un 2017.gados, neskatoties uz to, ka 2012.gadā tā bija pirmā pašvaldība Latvijā, kas izveidoja koncepciju Ģimenēm draudzīga Rīga (http://www.sus.lv/lv/registrs/pilsetas-parvaldiba/koncepcija-gimenei-draudziga-riga-2012) un 2016.gadā atbalstīja konferences "No ģimenei draudzīgas pašvaldības uz ģimenei draudzīgu valsti" Rīgas domes telpās organizēšanu.

Šis pasākums bija nozīmīgs ar to, ka tas noslēdza Latvijas valdības pasludināto Goda ģimenes gadu ar cerību ka jaunā Latvijas valdība pievērsīs vēl lielāku uzmanību darbam ģimenes un demogrāfiskās politikas jomā, kurš tiek darīts arī daudzbērnu ģimeņu atbalstam.

Lai stipra ģimene turpmāk būtu Latvijas un visas Eiropas valdību galvenā prioritāte!

Dalība konferencē "Towards a Family-Friendly Europe" Eiropas Parlamentā

2018. gada 27.novembrī LDĢB Apvienības pārstāve Inese Muceniece prezentēja Eiropas jauniešu darbnīcu iniciatīvas Eiropas Parlamentā, Briselē konferencē Ceļā uz ģimenei draudzīgāku Eiropu. ("Towards a Family-Friendly Europe") Konferences galvenā tēma bija ģimenes politikas nākotne, īpašu uzmanību pievēršot ģimenei draudzīgākas Eiropas veidošanai pēc gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Inesei Muceniecei, kopā ar vēl vienu jauniešu pārstāvi no Zviedrijas, bija iespēja pārstāvēt Eiropas jauniešu kopienas viedokli. Vairāk informācijas par konferencē notikušo pieejams šeit.

Dalība starptautiskajā forumā "Laiks bērniem! Ceļā uz ģimenei draudzīgāko sabiedrību"

2018.gada 9.-10.augustā Rīgā norisinājās starptautisks forums "Laiks bērniem! Ceļā uz ģimenei draudzīgāko sabiedrību", kurā Apvienība piedalījās gan kā dalībnieki, gan palīdzēja tā organizēšanā. 

Forumā notika:

LDĢB Apvienība palīdzēja iesaistīt Forumā Eiropas daudzbērnu ģimeņu konfederācijas ELFAC pārstāvjus no 4 valstīm - no Ungārijas, Itālijas, Spānijas un Polijas, 2 valstu valdību pārstāvjus - no Ungārijas un Igaunijas un vienu Itālijas pašvaldības pārstāvi. Līdz ar to uz Latviju tika atvesta visa tā labā pieredze, kuru gadiem LDĢB Apvienība iesniedza valdībai un Saeimai, bet kas tā arī vēl nav pārņemta.

Vairāk par Foruma notikumiem var iepazīties: https://www.laiksberniem.lv/lv/forums/

Latvijas daudzbērnu ģimeņu salidojums - Daudzbērnu ģimeņu biedrībai “MĀRA” 25 gadi

Svinot “Goda Ģimenes gadu” un Stopiņu novada daudzbērnu ģimeņu biedrības “MĀRA” 25 gadu pastāvēšanas jubileju 3.-4. augustam Stopiņu novadā norisinājās Latvijas daudzbērnu ģimeņu salidojums.

Novada ģimenes ar bērni tika aicināti piedalīties salidojuma aktivitātēs un pasākumos, ar kurien var iepazīties šajā programmā:

3. augustā

4. augustā

Norises vieta: Upesleju internātpamatskola-rehabilitācijas centrs, Upeslejas, Stopiņu novads

Atbalstītāji:  Stopiņu novada daudzbērnu ģimeņu biedrība "Māra", Stopiņu novads, Markokea, Rūjienas saldējums, Laima

2018.gada Salidojums Ščecinā

2018. gada 1.-3.jūnijā Polijā, Ščecinā norisinājās Eiropas daudzbērnu ģimeņu salidojums, kuru organizēja Polijas nacionālā daudzbērnu ģimeņu asociācija Trzy Plus un Eiropas daudzbērnu ģimeņu konfederācija ELFAC. Salidojums sapulcināja daudzbērnu ģimenes un to pārstāvjus no 10 Eiropas valstīm. Notika daudzbērnu ģimeņu organizāciju pārstāvju tikšanās, kurā varēja iepazīties ar ģimeņu atbalstu un daudzbērnu ģimeņu organizāciju darba pieredzi dažādās valstīs un tika lemts par daudzbērnu ģimeņu organizāciju turpmāko starptautisko sadarbību.

Salidojuma ietvaros notika jau 9. Eiropas daudzbērnu ģimeņu konference „Atbalsts ģimenei makro un mikro ekonomikas līmenī. No Eiropas politikas uz pašvaldību aktivitātēm”, kurā eksperti ziņoja par ģimenes politikas ieguldījumu, pensiju reformām ģimeņu labā un 0-3 gadīgo bērnu aprūpes aktualitātēm. Konferencē tika parakstīts līgums starp ELFAC un Itālijas Trentino provinces pašvaldību, lai izveidotu ģimenēm draudzīgu pašvaldību Eiropas tīklu, kas ir jauna iniciatīva, lai veicinātu Eiropas pašvaldību politiku ģimeņu labā. 

Konferencē piecu valstu pārstāvjiem tika pasniegtas ELFAC balvas par ieguldījumu ģimeņu atbalstā. Galvenā balva kategorijā Nacionālās valdības iniciatīva tika Latvijai par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas uzsākto iniciatīvu "Ģimenei draudzīga pašvaldība", tādējādi augsti novērtējot Latvijas valdības darbu ceļā uz ģimenēm draudzīgu valsti. Šo balvu konferencē Kasparam Gerhardam, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram pasniedza Polijas Republikas prezidenta kancelejas vadītāja Halina Szymańska. Polijas premjerministrs Mateusz Morawiecki visiem salidojuma dalībniekiem apliecināja, ka Stipra ģimene ir pamats stiprai sabiedrībai un tā ir Polijas valdības galvenā prioritāte.

Salidojuma ietvaros notika daudzbērnu ģimeņu gājiens pa Ščecinas ielām, plaša kultūras un izklaides programma ar ekskursijām, koncertiem, dziedāšanu, dejošanu un dažādu interešu darbnīcām. Salidojuma galvenais mērķis bija sapulcinot daudzbērnu ģimenes, lai tās varētu iepazīt viena otru, atbalstīt centienu sekmēšanu uz ģimenēm orientētas valsts politikas un vides veidošanu, veidot pozitīvu daudzbērnu ģimenes tēlu un lai ģimenes kopā varētu labi un interesanti pavadīt laiku.

Latvijas ģimeņu pārstāvniecība salidojumā bija vislielākā no ārvalstu delegācijām. Latvijas 43 ģimenes pārstāvēja 151 dalībnieks. Tas bija izdevies pateicoties Valsts reģionālās attīstības aģentūras un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas atbalstītam Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienības projektam Daudzbērnu ģimenes - palīgi ģimenēm draudzīgas vides veidošanā Eiropā un Latvijā.

Vairāk par Salidojuma notikumiem var iepazīties: https://www.elfac.org/9th-european-large-families-conference-szceczin-poland/  

 

2017. gada Ziemassvētkos - Demogrāfiskajam darbam Latvijā 25 gadi

Pasākums veltīts, lai atzīmētu 25 gadu darbu Latvijā demogrāfisko jautājumu risināšanas jomā. Diskusijas dalībnieki iepazinās ar demogrāfiskā darba 25 gadu ilgo vēsturi, rezultātu un valdības iecerēm šo darbu uzlabot, lai atbalsts ģimenēm un ģimenēm draudzīga attieksme valstī uzlabotos. Tika pārrunāta mūsu organizācijas daudzbērnu ģimeņu loma un apkopoti ierosinājumi jaunām aktivitātēm.

Organizācijas biedri bija iesaistīti šajā darbā jau pirms 25 gadiem, kad pēc mūsu organizācijas ierosinājuma Augstākā Padome izveidoja Demogrāfisko komisiju, kas turpmāk pārtapa par Ministru kabineta Demogrāfisko komisiju, vēlāk par Demogrāfisko un ģimenes lietu padomi un 2011.gadā par Demogrāfisko lietu padomi, kuru pašlaik vada ministru prezidents Māris Kučinskis, bet mūsu organizācija un līdz ar to arī tās biedri visus šos 25 gadus bija iesaistīti šajā darbā.

Organizācijas biedri pasākumā analizēja Sadarbības platformas "Demogrāfisko lietu centrs" priekšlikumu projektu Ģimeņu ar bērniem atbalstam 2018.-2020.gadā, kas bija saskaņošanas procesā valdībā. Tika apkopoti viedokļi par to vai šis dokuments varētu palīdzēt ģimenēm un uzlabot demogrāfisko situāciju valstī, kas ir pozitīvs un kas vēl pietrūkst.

Pasākums nodemonstrēja daudzbērnu ģimeņu vecāku aktivitātes, domājot par demogrāfisko problēmu risināšanu valsts līmenī. Izrādījies, ka, pateicoties Rīgas domes Labklājības departamenta finansiālajam atbalstam, mūsu organizācijas pasākums veltīts demogrāfiskā darba Latvijā 25-gadei bija vienīgais Latvijā, jo Latvijas valdība par šo darbu nebija ne informējusi Latvijas sabiedrību, ne arī aicinājusi uz attiecīgām aktivitātēm. Pasākumā organizētās sporta aktivitātes veicinās apziņu ikvienam par veselīga dzīvesveida aktivitāšu nepieciešamību. Vismaz pasākuma laikā un kādu laiku vēl pēc tā ģimenes noteikti nejutīsies atstumtas no pārējās sabiedrības daļas tikai tāpēc, ka viņu materiālais stāvoklis nedod iespēju regulāri līdzīgi atpūsties un relaksēties.

Pasākums stiprināja atziņu, ka daudz ko izdarīt, mainīt un sasniegt ir iespējams ar pašu spēkiem, un jācenšas būt sabiedriski aktīviem. Šis pasākums veicināja ģimeņu izpratni par demogrāfisko problēmu risināšanu valstī, daudzbērnu ģimeņu NVO un pašu ģimeņu lomu, vairāk iesaistīs tās, uzlabos sadarbību starp ģimenēm, ar Rīgas domi, Demogrāfisko lietu padomi, Demogrāfisko lietu centru un ar citām organizācijām jaunu ierosinājumu un projektu veidošanā.

Šis pasākums bija nozīmīgs ar to, ka lika pievērst uzmanību darbam, kurš pagaidām valstī nav devis pozitīvu rezultātu, bet tieši pretēji – demogrāfiskie rādītāji valstī gadu no gada turpina pasliktināties.

Eiropas Daudzbērnu ģimeņu salidojums 2016

Pieejama Eiropas Daudzbērnu ģimeņu salidojuma programma, kas norisinājās no 11. līdz 14.augustam. Salidojuma laikā tika atzīmēts arī Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienības 25. gadadiena un svinēti Rīgas 815 gadi!

Salidojuma programma:

11.augusts:
10:00 - 17:00
 –  Eiropas Daudzbērnu ģimeņu konfederācijas ELFAC dalīborganizāciju (http://www.elfac.org/about-us/members/) sapulce 

12.augusts:
 8:00 - 16:00
  – Konference "No ģimenei draudzīgas pašvaldības uz ģimenei draudzīgu valsti" (www.ldgbapvieniba.lv/konferences)
 - Salidojuma vietas iekārtošana Zaķusanā un ģimeņu ierašanās salidojuma vietā
 ~ 20:00 – Eiropas Daudzbērnu ģimeņu salidojuma atklāšana Zaķusalas telšu pilsētiņā, aktivitātes, radošās darbnīcas un kopīgs pikniks

13.augusts
8:00 - Rīta rosme ar Policijas draugiem Bebru un kaķi
10:00 - 11:00 -  Daudzbērnu ģimeņu gājiens no Zaķusalas līdz Vecrīgai, ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un kopbildes taisīšana 

- Piedalīšanās Rīgas Svētku pasākumos visas dienas garumā!

~19:00 –  LDĢBA 25.gadu un Rīgas 815 svētku torte un tradicionālo saldumu un dzērienu galds Zaķusalā,
21:00 - Rīgas Svētku koncerts 
23:00 - Svētku uguņošana

14.augusts  
Turpinās aktivitātes un radošās darbnīcas Zaķusalā un Rīgas Svētku programma 
________________________

Precīzāka informācija tiks paziņota.

Ar Rīgas Svētku programmu var iepazīties šeit: http://www.rigassvetki.lv/

Rīgas Svētku laikā - 13. un 14 augustā - sabiedriskais transports bija bez maksas!

Vairāk informācijas: http://www.elfac.org/news/?tx_ttnews[tt_news]=241&cHash=411e3875c3b100568058b69b2343a61b